MŮJ PLÁN

Cíl bez plánu je jenom přání. – S. Exupéry

Ten byl celkem prostý a jak se ukázalo později, hodně nepromyšlený… Každý si svou cestovatelskou cestu vybral jinak. Pro některé je motivací vidět svět, pro jiné najít lásku a pro další je to zas silná potřeba udělat prostě změnu. 

Já patřím ke „změnařům“. Sedět na jednom místě mě nebaví. Potřebuju podněty, lidi, barvy, chutě, zkrátka vítr do plachet, abych měla chuť jít dál. Po škole jsem začala pracovat v kanceláři. Přičichla jsem k zajímavému mediálnímu prostředí, ale pořád mi něco chybělo… Rozhodla jsem se zvolnit a pokračovat jako paní svého času na volné noze. Ukázalo se, že jsem se ale začala stávat spíš paní, než že bych začala ovládat svůj čas… Zakázky, ke kterým jsem se dostala, byly neobyčejné a plné nových výzev. Potkávala jsem úžasně motivující pozitivní lidi… Ale čas plynul a já jen pracovala a pracovala… V týdnu, o víkendech, pořád… Po skoro pěti letech jsem to už nevydržela a rozhodla se následovat přání, které ve mně hlodalo už od návratu z půlročního studijního pobytu v Římě: Vidět svět – zjistit, jak tahle planeta vypadá a co nabízí mimo rodnou kotlinu. Chtěla jsem dát přednost prožívání přítomného okamžiku před honbou za penězi a plánováním v horizontu let…

Přesunuli jsme se s ex přítelem do Portugalska, které vypadalo jako ideální lokalita pro pohodlný život s dostatkem tepla, dobrého jídla, milých lidí a boží přírody… Jenže… Plány jen málokdy vyjdou tak, jak si je člověk namaloval… (A to je na nich to nejlepší!) Opravdu jsme sice v lednu 2018 do Lisabonu přijeli, ale stačilo nám navštívit jeden jediný mezinárodní meet-up, abychom změnili názor na svoji budoucnost a stali se z nás digitální nomádi (, o kterých jsem předtím neměla ani páru). Později jsme změnili názor i na svoji společnou budoucnost, takže jsem začala cestovat single. A ta pravá jízda po světě teprve začala. Moje první single cesta totiž vedla rovnou do Asie…

Tak končí krátký příběh o tom, jak se ze mě stala digitální nomádka. Co to obnáší? Na to se snažím přinášet odpovědi na svém blogu NoMad Plan. 

Žádný plán totiž není dost šílený, pokud po něm touží tvoje srdce…

Chceš se ke mně přidat? Rozhodl/a ses odjet do ciziny splnit si sen, který se zdá na první pohled šílený a chceš o tom dát světu vědět? Napiš mi na Instagram nebo FB.