Příjezd na Kanáry - 2. část: Další coliving

První dva dny na Kanárech byly jako hození do studené vody. Zažili jsme peklo s ubytováním v colivingu, které vás může potkat kamkoliv se chystáte, protože  marketing je často jen marketing a dobrý fotograf je občas cennější než kouzelník. Jak to pokračovalo dál? Jak se proměnil neblahý úvodní zážitek na nejlepší pobyt v mojí nomádské kariéře?

Chci pryč!

Minule jsem psala o okolnostech našeho příjezdu do Las Palmas. Dva dny jsem žila v totálním napětí a ve špatné náladě ze zklamaných očekávání. Hrála jsem si s myšlenkou, že to nějak zvládnu, ale první i druhou noc jsem šla spát s úzkostí. Jak se říká, ráno moudřejší večera. S novým, třetím, dnem přišla rozhodnost a po strašných prvních dvou dnech strávených v „ráji“ jsem napsala zprávu Marii, holce, která měla ubytování i coworking pod svým patronátem, že s ní potřebujeme mluvit – značka rychle. Obratem se ptala, jestli je to kvůli nefunkčnímu internetu (protože na tom už pracuje) a navrhla, že se o pár hodin později staví. Když dorazila, řekla jsem jí všechno, co jsem měla na srdci. Překvapila mě její reakce, protože z nějakého důvodu (pravděpodobně z českých zkušeností) očekávám při každé výměně názorů obří problém. Maria řekla, že to všechno chápe a že nám může ukázat další ubytování, které by se nám možná mohlo líbit víc. Koupelna je sice na chodbě a pokoj menší, ale dala by nám min. 100 euro slevu. Byla milá a profesionální. Uff! Někdy se opravdu stačí jen ozvat…

Stěhování do colivingu č.2

Do bytu, který nám ukázala, jsme se přestěhovali ještě ten den. Rozdíl byl jako nebe a dudy, hlavně co se atmosféry týče. Byl to byt se třemi pokoji, který působil jako opravdový byt a ne jako předešlý „hostel -koncept“. Sice jsme hned večer zjistili, že umístění hned vedle mešity není úplně ideální, zvlášť když zrovna probíhal ramadán, ale byt i okolí bylo čisté a cítili jsme se tam dobře. K tomu jsme vyfasovali výbornou spolubydlící, Finku blížící se čtyřícítce, kterou si asi budu už vždycky pamatovat, protože byla tak originální, vtipná a mnohostranně bezvadná, že se mi rychle vryla do srdce. Proč to zmiňuju? Každému, kdo dlouhodobě cestuje, brzy dojde, že cestování je hlavně o lidech…

Co dál? Coliving a coworking na Kanárech

Když jsme vyřešili problém s ubytováním, oddychli jsme si. Ruku v ruce s tím, šel totiž coworking a s ním i celá komunita lidí, mezi kterými jsme se chtěli pohybovat. Začali jsme pracovat na svém režimu, udělali si pracovní plány, zorientovali jsme se v okolí. Za nedlouho jsem se rozhodla začít navštěvovat kurzy jógy, které mě vyklidnili jako zatím nic po dobu našeho půl ročního cestování, a pak jsme si k tomu ještě přidali s Michalem kurz španělštiny. Kombinací aktivit, pohodového bydlení a začlenění se do skvělé komunity lidí jsme si postupně vybudovali obstojné zázemí, které se nám skoro nechtělo opustit a nakonec jsme Las Palmas na Gran Canariavyhodnotili jako nejlepší místo, kde jsme zatím nomádili. Coworking a coliving, kde jsme byli, se jmenuje Restation. Nenabízí luxus, ale je to komunita, se kterou chcete být spojení, ať už jejich ubytovacích služeb využíváte nebo ne… Organizují spoustu akcí v týdnu pro kohokoliv, kdo se chce přidat. Stačí mít zájem a nebát se ozvat. 🙂

Nepřehlédněte

Deníček
Marketa

Nazaré

Deníček
Marketa

Gibraltar aneb ze Španělska do Británie krokem

Gibraltar aneb ze Španělska do Británie krokem K tomu, abych Gibraltar přidala na svůj bucket list mi stačily zhruba 2 informace: školní ponětí o místě,