Perla Valencie: Město umění a věd

Valencie si musí každého získat na první pohled. Historické centrum města protkané malými uličkami i širokými bulváry, které jsou lemované palmami… Restaurace, kavárny a pekárny na rozích… Návrhářská móda na každém kroku… A nezaměnitelný symbol Valencie: Ciudad de las Artes y las Ciencias – Město umění a věd.

Dech-beroucí komplex

Národní muzeum postavené mimo hlavní rušné turistické ulice centra ve Valencii je souborem moderních staveb postavených v letech 1991–2005. Patří do něj řada budov: Palác hudby, Vědecké muzeum, Oceánografico a L’Hemisféric (3D kino)… (viz. mapa). Vše se nachází mezi okouzlujícími vodními plochami, botanickou zahradou a parkem.

12 pokladů Španělska

Můžete zde strávit celé hodiny, ať už prohlídkou jednotlivých objektů, brouzdáním po parku nebo plavením se na paddle boardech, které jsou k dispozici na vodních plochách kolem budov jako tahák pro turisty. Jedná se o symbol Valencie – nejvýznamnější a nejnavštěvovanější místo turismu ve městě a jeden ze 12 pokladů Španělska, kam patří mimo jiné i neuvěřitelný chrám Sagrada Família v Barceloně nebo palác Alhambra v Andalusii.

Santiago Calatrava Valls

Za celé tohle unikátní dílo je zodpovědný geniální umělecký architekt a urbanista Santiago Calatrava Valls, který se podepsal i pod charakterově velice podobné Auditorium v hlavním městě ostrova Tenerife. Jeho architektura je impozantním uměleckým ztvárněním inspirace přírodou a lidským tělem.  Jeho stavby mají blízko k organické architektuře, ale mají i svůj vlastní svébytný ráz – říznutý zkušeností se stavbou moderních a impozantních mostů, se kterými architekt započal svou umělecko-technickou dráhu.

Já jsem si tohle místo zamilovala na první pohled a cvakala jsem jednu fotku za druhou.

Pokochejte se galerií jednoho z nejnádhernějších míst ve Španělsku.