Portugalské pláže v blízkosti Lisabonu

Co je na Lisabonu asi úplně nejlepší? Ačkoliv se jedná o jednu z hlavních evropských metropolí se vším, co k tomu patří, v jejím bezprostředním dosahu je velké množství úžasných PLÁŽÍ. Kam si zajet užít moře v bezprostřední blízkosti Lisabonu?

Surfování na Costa da Caparica

Jedna z nejznámějších pláží v okolí Lisabonu a zároveň skvělé místo pro pokročilé i začínající surfaře je Costa da Caparica. Kilometry dlouhá písková pláž se širokou promenádou, kterou lemují restaurace, bary a nejrůznější půjčovny bruslí nebo surfařského vybavení a surfařské školy. Je na druhé straně řeky, kam se člověk musí nějak přepravit. To jde buď přes most autem  nebo vlakem, popřípadě je možnost využít hromadné městské dopravy lodí z centra na druhý břeh do Almady a poté pokračovat autobusem.

Pláže z Oeiras směrem na Cascais: Carcavelos, Estoril…

V bezprostřední blízkosti pláže Carcavelos jsme bydleli 2 měsíce, a proto mi asi nejvíc přirostla k srdci, stejně jako cyklostezka vedoucí přímo z Lisabonu, přes Carcavelos pláž až do Cascais. Je libo koupání, sport nebo oběd? Carcavelos je na tohle všechno ideální, nehledě na to, že jste na ní cobydup přímo z centra města (rozuměj vlakem za asi 15 minut). Na Carcavelos jsem si oblíbila taky dva podniky.

Tipy na restaurace na Carcavelos pláži

Bar Chariot

Prvním z nich je bar Chariot, který je zvláštní tím, že vypadá vevnitř i venku jako vlakový vagon, takže se můžete najíst v autentické atmosféře luxusně zařízeného starého kupé, nechybí ani privátní salonek pro více osob. K jakémukoliv pití navíc zdarma dostanete něco na zub. Bylo to asi poprvé, kdy jsem v restauraci dostala pro pětičlennou skupinu lidí jako pozornost podniku mísu popkornu.

Sushi Prime

Druhým mým oblíbeným podnikem je Sushi Prime, který se nachází přímo nad pláží. Nejen, že nabízí dokonalý výhled, ale tahle kruhová sushi restaurace s možností objednat „all you can eat“servíruje nejlepší sushi, jaké jsem zatím v Portugalsku jedla. Ovšem není to typické asijské sushi, ale stylizované sushi do potrugalských chutí. Není vyjímkou, že talíř je pokapaný třeba ovocnou omáčkou nebo bude plátek jahody přímo na kousku sushi. Různé krémy a smažené kousky taky nejsou vyjímkou. Mně tahle stylizace přišla nejdřív dost podivná, ale postupně jsem si jí dost oblíbila. Pro milovníky klasiky doporučuje zdejší Sashimi – dokonalý výběr, chuť a havně čerstvost!

Kilometry dlouhé pláže

Z městečka Oeiras, což je největší město mezi Lisabonem a Cascais, kde staví vlak, se můžete vydat na dlooouhou procházku směrem na Cascais. Po cestě potkáte XY pláží táhnoucí se podél celého pobřeží jako je například už zmíněná pláž Carcavelos se surfovou školou, Torre, Avencas nebo São Pedro do Estoril…

Cascais

I kolem městečka Cascais se můžete vykoupat. Pláže jsou menší a celý nádech místa je o něco turističtější než na Carcavelos pláži. Úzké uličky, živá hudba venku, to vše má něco do sebe. Z Cascais si můžete dát navíc výlet pěškobusem na další skvělou pláž Guincho. Výletu na Guincho jsem věnovala celý článek.

Guincho

Pláž Guincho je syrová dravá příroda ve spojení s chladnou vodou a nesmírným klidem (alespoň v měsících mimo sezónu). Napsala jsem o ní celý článek.

Vlny, co jste ještě neviděli, Nazaré

Nazaré je sice už od Lisabonu pár hodin cesty, ale určitě se vyplatí do něj zabrousit. Nejenže můžete vychytat jedny z nejlepších a největších vln, ale i samotní historické městečko vás nadchne svým spiritem, nehledě na krásné pískové pláže zvoucí k probádání. O své výpravě do Nazaré jsem napsala celý článek.

Pláží je samozřejmě v Portugalsku kvanta! Ale na ty ostatní už je potřeba vyčlenit si víc, jak jeden den na otočku z hlavního města.

Nepřehlédněte

Španělsko
Marketa

Perla Valencie: Město umění a věd

Perla Valencie: Město umění a věd Valencie si musí každého získat na první pohled. Historické centrum města protkané malými uličkami i širokými bulváry, které jsou